MyBB Dizayn - MyBB, Webmaster, E-Ticaret Forumu Webmaster Hazır Sistemler Wordpress Wordpress Nasıl Kurulur? Temel Ayarları
16-12-2019 Saat: 09:54

Wordpress Nasıl Kurulur? Temel Ayarları

Wordpress Nedir?

Wordpress hiçbir kodlama bilgisine sahip olmadan web sitesioluşturmak için yapılmış bir hazır web site oluşturma paketidir diyebiliriz . Wordpress google'a yakınlığıyla bilinene SEO konusunda çok ilerleme kaydetmişbir sistem neden milyonlarca kullanıcı Wordpress web sitelerini tercih etmesindeki ana neden ise SEO uyumu çok güçlü ve çok gelişmiş yönetim panelinin bulunmasıdır. Kurulumu ise bir okadar kolaydır.
Wordpress hiç bir kodlama bilginiz olmadan size muhteşem siteler oluşturmanızı sağlar ve bu siteler ile profesyonel hizmetler verebilirsiniz.

Wordpress Nasıl Kurulur?

Wordpress kurulum oldukça basit bir yazılımdır. saniyeler içerisinde yazılımı wordpress.org sitesinden indirerek başlayabilirsiniz. Birlikte kurulum aşamalarını inceleyelim.

1-Yazılımı wordpress.org sitesinden indirin.
2- İndirdiğiniz yazılımı ftp programları yardımıyla sunucunuza yükleyin.
3- Sunucunuzun yönetim panelinden 1 adet mysql veri tabanı oluşturun.
4- www.siteadin.com adresine gidin karşınıza bir kurulum penceresi gelecektir. bu pencerede 2. adıma geçin ve veri tabanı bilgilerini yazın
5- kur butonuna bastığınızda işte size kurulum tamamlanmıştır.

Videolu Kurulum Anlatımı

https://www.youtube.com/watch?v=oK0Pftl39rE&t=73s


Wordpress Ajantajları Nelerdir?

1- Wordpress Kolay kurulum ve gelişmiş paneli ile kolayca istediğiniz içeriği oluştumanı sağlar.
2- Wordpress çok gelişmiş SEO'su ile sitenizin arama motorlarında ön sıralarda yer almasını kolaylaştırır.
3- Wordpress çok gelişmiş eklenti ve birbirinden güzel ücretsiz binlerce her sektöre uygun hazır temayı panelindeki temalar kısmında barındırır ve seçip kolayca aktif etmenize olanak sağlar
4- Sistem gelişmiş bir içerik yönetim sistemidir. bu sayede size aşırı derece kolaylıklar sunar.
5- Profesyonel web siteleri oluşturmanız için size açıklayıcı yardım niteliğinde bilgiler sağlar ve internet üzerinde birden fazla eğitim ve bilgi bulabilirsiniz.
6- Wordpress Sistemini hiç bilgisi olmayan fakat biraz bilgisayarı etkin kullanan çoğu kişi kolayca dökümanlarını okuyarak hazırlayabilir.
Beğenenler:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Discord
E-mail Gönderin
Bizi Arayın
Whatsapp Mesaj Gönder