MyBB Dizayn - MyBB, Webmaster, E-Ticaret Forumu MyBB Dizayn Forum Öneri Merkezi Serbest Kürsü Site altındaki linkler hk.
24-12-2019 Saat: 23:40

Site altındaki linkler hk.

MD Üyesi
Merhabalar uyarı konusunu okudum(Uyarı konusu) ama bir şey söylemek istiyorum. Konuda dediğiniz gibi satın aldığımız kazağın reklamını kaldırmıyoruz lakin unutmayın ki kazağın altına satın aldığımız şubenin veya e-ticaret sitesinin resmen açıkça linkini vermiyoruz. Ben şahsen bu olayda link verme olayına karşıyım. Tamam evet altta size dair bir simge her daim olmalı ama alenen size backlink sağlamak bence hiç uygun değil ? En azından bu durum isteğe bağlı olmalı Örneğin ;

Footer Yazıyı/Simgeyi kaldırmak yasak ama isteyenler açıkça verilen linki kaldırabilirler. Kaldırmayanlara destek için teşekkür edebiliriz. Örneğin bir  forumum var günlük X K + tekil hiti var oradan sürekli reklam vermek hiç mantıklı değil. Bu konuda düşünmenizi ve ortay yolu bulmamız konusunda bir fikre birlikte varabiliriz. Tartışalım,konuşalım bir yerlere varabiliriz.
Beğenenler : bilsoft

DeSiGNeR
Administrator
40
177
20
Beğeni : 39
55 mesaj içinde 39 beğeni aldı.
Puan:279.07₺
Şöyle düşünün; kimse size zorla tarafımızdan tema aldırmıyor, her satış konusunda bu bilgi olduğu için alırken de bunu kabul ederek almış oluyorsunuz. Yapımcı bilgilerini silmek, çoğu profesyonel ortamda cezası olan bir suçtur. Kişisel tarzı da bu zamana kadar olan birikimimizin bir sonucu, ve bu birikimi elde etmek için aktif çaba sarfederek geçirdiğimiz hayatımızı da bireysel emeğimiz olarak görürsek, ki bu biçimde görülmeli, bu emeğin de hırsızı boldur haliyle. Bu sadece bizimle ilgili bir durum değil, dünyanın her yerinde telifli olsun yada olmasın yapımcı bilgilerinin kaldırılması etik değildir.

Bizde bu sabit bir kuraldır ama bazı büyük oluşumlar artniyet aramadan sizin gibi düşünebiliyor ve gelip bunu uygun bir dille anlatıyorlar. Bizlerde bu gibi durumları göz önünde bulundurarak, yapımcı bilgilerini kaldırmak isteyen kullanıcılara uygun bir fiyat biçiyoruz, böylece yapımcı bilgilerini kaldırabiliyorlar ama bu şu demek değildir; nede olsa ücretini verdim, sağ alttan yapımcı bilgisini siler yerine kendi adımı yazarım (örnek; design by ali) gibi bir düşünce de kabul edilemez.

Aynı durum şahsa özel yapılmış temalarda da geçerlidir, bu gibi durumlarda mevcut lisansınız iptal olur siteden uzaklaştırılırsınız. Bir daha bizimle çalışamaz, kısaca MyBB Dizayn oluşumu tarafından men edilirsiniz.
You only live once, but if you do it right, once is enough.
[Resim: giphy.gif]
Beğenenler :

MD Üyesi
Yeni Üye
4
14
0
Beğeni : 8
6 mesaj içinde 6 beğeni aldı.
Puan:9.7₺
Dediklerinizi çok iyi anladım  lakin olaya sadece yapımcı bilgileri bütünü olarak bakmışsınız evet ben de aynı taraftayım lakin benim takıldığım nokta şudur link verilmesi. Ciddi anlamda dediklerinizin altına imzamı atarım. Ben yapımcı bilgilerinin değiştirilmesi veya tamamen kaldırılmasının bahsetmiyorum. Burada şunu da öğrendik tamamen kaldırmak isteyenler belli bir ücret ile kaldırabiliyor. Lakin benim bahsettiğim sadece linki silmek ? Hani belki kişisel diyebilirsiniz belki başka sebepler ama açıkça link çıkılması benim sevmediğim bir olaydır. Tamam By MybbDizayn kalsın ama link verilmesi çünkü dijital alanlarda siz yapımcı oluyorsunuz biz de reklam alan yani reklam gösteren.  Bilgiler kalsa linkli silmenin normal bir şey olduğu bu tüm dünyada aktif olarak kabul görüyor. 

tabi ki sonuç olarak bunu tasarlayan sizsiniz. Eğer siz ücretsiz kaldıramazsın, satış kurallarında da var diyebilme hakkına sahipsiniz. Lakin benim takıldığım nokta direk link verilmesi ? Bu konu da düşüncelerinizi merak etmiyor değilim. 

( Kısaca bence  "" Designed by MD Graphic " kalabilir. Ama link olayı biraz yumuşatılmalı. ) aksi taktirde dediğim gibi genel olarak haklısınız.

Edit : Bir de hızlı cevap ile cevabı yazdıktan sonra " Cevabı Gönder" butonuna bastıktan sonra hiç bir efekt veya animasyon başlamıyor. Yazı hızlı cevap kutusunda duruyor. Sayfayı yenileyince yorum yapılmış olarak geliyor.

Edit 2 : Edit 1'i atarken anladım direk cevap verildiğinde normal olarak hiç bir hata yok ama konu içeriğini yazarken belli bir süre durduğundan kaynaklı olmalı ki o zaman oluyor bu olay.
Beğenenler : bilsoft

DeSiGNeR
Administrator
40
177
20
Beğeni : 39
55 mesaj içinde 39 beğeni aldı.
Puan:279.07₺
Bakın sizi anlıyorum/anlıyoruz. Uzun süredir forum işleriyle uğraşıyoruz ve piyasada emek/fikir hırsızlarına çok denk geliyoruz. Bugün temayı alıp yarın sağ alttan yapımcı bilgisini silen insanları çok gördük.

Bu prensip meselesi, belirttiğimiz şartlar dışında yapımcı bilgisi/linki silinemez, bu bizim sabit kuralımızdır. Gerekli uyarılar tüm satış konularında mevcut, bunu ayrıca konuya döküp kabul etmeyen bizden tema almasın diye de ekledik (zorlama yok). Sizinle aynı düşüncede olan müşterilerimizi de düşünerek, belirtilen ücret ödendiği taktirde bilgilerin kaldırılmasına izin veriyoruz zaten, bu konu için başka çözüm yolunuz yok maalesef.

insanlar bu kadar arsız, emek hırsızı olmasa, böyle örnekleri görmesek bizde de bu prensip ortaya çıkmazdı. O yüzden bu konuyu fazla uzatmanın bi anlamı yok, gösterdiğiniz ilgi/alaka için teşekkür ederiz.

Hızlı cevap olayında bir sorun var evet farkındayız, bununla ilgileneceğiz.
You only live once, but if you do it right, once is enough.
[Resim: giphy.gif]
Beğenenler : hasanayt

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi