yandex

MyBB IMDB Trailer Video MyKod Yapımı

Dizayn Müşterisi
MyBB forum yazılımında MyKod sistemi bizi eklenti kullanmaktan ya da eklenti oluşturmaktan kurtaran en önemli özelliklerden biridir. Bu yazımda ise özellikle film ve dizi forumları için vazgeçilmezlerinden olan imdb film bilgilerinden fragman (trailer) kısmını alıp, forumumuzda nasıl kullanabileceğimizi ve bunu mykod ile nasıl yapacağımızı anlatmaya çalışacağım.

Yakın bir zamanda bu mykod’a ihtiyaç duymuştum. Ekleyeceğim filmin,dizinin fragman (trailer) videosu ne yazık ki hiçbir yerde yoktu ne youtube,ne vimeo,ne de dailymotion gibi sitelerde. IMDB sayfasında bulduğum fragmanı nasıl forumda gösteririm diye düşündüm ve imdb’nin embed kodlarını biraz sentezleyerek bir mykod hazırladım.

MyBB IMDB Trailer Video MyKod Yapımı
MyBB’de Mykod Nasıl Eklenir ?
Forumunuzun admin paneline giriş yapın, forum ayarları kısmında Mykod Yönetimi‘ne tıklayın ve açılan sayfada Yeni Mykod Ekle butonuna tıklayın ve açılan sayfayı aşağıda ki bilgilere göre doldurunuz.

Mykod Başlığı: IMDB Video Trailer

Mykod Açıklaması: IMDB sayfasında yer alan trailer (fragman) videolarını forumunuzda oynatmanızı sağlar.

Düzenli İfade:

PHP Kod:
\[imdbvid\](.*?)\[/imdbvid\] 

Yerine Gösterilecek İfade:

PHP Kod:
<iframe src="http://www.imdb.com/video/imdb/$1/imdb/embed?autoplay=false&width=720" width="720" height="480" allowfullscreen="true" mozallowfullscreen 

Mykod Aktif Edilsin mi? seçeneğinide evet olarak seçip kaydediyoruz. Herşey bitti, başarılı bir şekilde IMDB Trailer Mykodumuzu eklemiş olduk. Kullanım şekli aşağıda ki gibidir.

Kullanım Şekli:

[imdbvid]vi4228952857[/imdbvid]
Peki, bu vi4228952857 kısmını nasıl bulacağım ? Eklemek istediğim filmin video id’sini nasıl bulacağım diyorsanız hemen kısaca onuda anlatayım sizlere.

Örneğin Vikings dizisinin imdb sayfasını açıyoruz -> http://www.imdb.com/title/tt2306299/

Sayfamız açıldığı zaman dizinin afişinin olduğu bölümün sağ tarafında bir video bulunmaktadır. Bu dizinin en son sezon tanıtımı videosudur yani trailer videosudur. Bu videoya sağ tıklayıp, bağlantıyı kopyala diyoruz ve oluşan url’yi tarayıcımızın url kısmına yapıştırıyoruz fakat git demiyoruz.

Bunu yaptığımızda oluşan url şu şekilde olacaktır.

http://www.imdb.com/video/imdb/vi1303687..._=tt_ov_vi

Buradan sadece vi1303687961 yazan kısmı alacaksınız ve mykod tagları arasına ekleyeceksiniz.

Bu şekilde:

[imdbvid]vi1303687961[/imdbvid]

İstediğiniz herhangi bir film,dizi vs imdb sayfasına giriyorsunuz eğer var ise trailer videosu hemen sağ tarafta olacaktır oradan yukarıda bahsettiğim şekilde videonun id numarasını alıp, mykodlar arasında ekleyip forumunuzda konunuza ilave edeceksiniz.

Hepsi bu kadar, iyi çalışmalar kolay gelsin.

Alıntıdır.
Beğenenler:

Verilen Teşekkürler

3+ Tema Sahibi Solomons
Dizayn Müşterisi
14
44
4
#1
Yorumu Paylaş

Yorumlar

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi