MyBB Dizayn - MyBB, Webmaster, E-Ticaret Forumu MyBB Dizayn Forum Duyuruları MyBB Dizayn - Forum Günlükleri #2
19-02-2020 Saat: 14:15

MyBB Dizayn - Forum Günlükleri #2

3D Modeler
[Resim: o6tx0v.png]


Merhabalar, ikincisini gerçekleştireceğimiz MyBB Dizayn Forum Günlüğüne hoş geldiniz.

MyBB Dizayn Forumlarında bu gibi Forum Günlüklerinde forumda yaptığımız geniş çaplı değişiklikleri paylaşıyor, odaklandığımız alanlara ve yaptığımız çalışmalara dair bilgiler veriyoruz. Bu günlükler aynı zamanda çeşitli forum sistemlerinin işleyişine ve tasarımlarının arkaplanına yönelik bilgiler verme amacı güdüyor. Bu yazıda sizlere forumda yapılan bazı değişikliklerden, eklenen özellikler ve projelerimize dair bilgiler vereceğiz.

Açıklamalara geçmeden önce şunu belirtmek isteriz; ilk baştaki noktadan en sondaki 'ideal noktaya' atlayış çoğu zaman mümkün değil. Dolayısıyla forumda yapılan tüm değişiklikler bir sonraki değişikliğin ortaya çıkışında, onun yapılabilmesinde pay sahibi oluyor. Durum böyle olunca, siz üyelerimizden sürekli özel istekler alıyoruz. MyBB Dizayn forumlarında gördüğünüz her değişiklik ve ayarlama adresimize özeldir. Biz, konusunu açmaya karar vermediğimiz sürece paylaşımları kesinlikle yapılmaz. Özel mesaj atmanız veya destek kategorisine konu açmanız, size sadece uyarı puanı olarak geri dönecektir.. Dolayısıyla sizden ricamız, lütfen bu tür özel isteklerde bulunmayın.


2 ADIMLI ŞİFRE KORUMASI

[Resim: 2faucp.png]

MD Forumlarında hesap güvenliğinize önem veriyoruz, isteğe bağlı olarak kullanıcı kontrol panelinizden bu özelliği aktif edebilirsiniz.Bilmeyenler için; bu özellikten yararlanmak istiyorsanız telefonunuzda Google Authenticator uygulamasının olması gerekir. Bu uygulama her 30 saniyede bir 6 haneli geçici kodlar üretir, bu kodlar sizin hesabınız için özel olarak üretilmiş kod ile eşleşir. Bu sayede, MyBB Dizayn forumları ile aranızda ek bir güvenlik katmanı oluşur.

Kullanıcı Paneli >> Hesap Yönetimi >> İki Faktörlü Doğrulama


TİCARET SİSTEMİ

[Resim: mdtp.png]

Artık çalışmalarımızın sonuna geldik sayılır, ticaret kategorisi yakın zamanda kullanıma açılacağı için bizde önden bunun duyurusunu yapalım istedik. Forumda ticaret yapacağınız üyeler ile birbirinize +puan verebilirsiniz, bu sistem henüz yeni olduğu için ilk aşamada her puanlamayı yakından takip edeceğiz.


EMOJİLER

[Resim: emojiler.png]

Takip edenler mutlaka farketmiştir, foruma hareketli emojiler ekledik. Artık beğendiğiniz konu veya mesajlara özel tepkiler verebileceksiniz.


PROFİL SAYFASI

Profil sayfası baştan aşağıya yenilendi, sizin de farkedeceğiniz üzere, büyük webmaster forumu olan r10'dan uyarlama yapılmıştır. Profil sayfanızda; profilinizi ziyaret edenler, arkadaş listeniz, profil yorumları ve aldığınız/verdiğiniz emojiler gibi eklenmiş özel alanlar mevcut.


WEBSİTE TANITIM BÖLÜMÜ

[Resim: mdwst.png]

Bu bölümü tanıtmak için çok geç kalmış olabiliriz Smile ama MyBB dünyasında başka hiç bir yerde göremeyeceğiniz, sadece MyBB Dizayn forumlarına özel hazırlanmış bu bölümden bahsedelim. Bu bölümde sitenizin tanıtımını yapabilirsiniz, açılan tanıtım konularında açık bir dil ve düzgün türkçe kullanılmasına önem veriyoruz. Açacağınız konuları sadece site adı ve linki bulunsun mantığı ile açmayın, çünkü bu kategoride açacağınız her konu moderatör onayından geçmektedir. Sitenizin vizyonu misyonu nedir? Neden sizi tercih etmeliler gibi bilgi veren içerikler kabul edilecek, dolayısıyla 1 cümle kurup konu açarsanız onaylanmayacak bilginize...Artık hayal kurmayı bırakıp, o hayali yaşamanın vakti gelmedi mi sizce de? 2020 için ilk projemiz olan Stabilizer Teması hakkında konuşalım Cool Henüz görmeyenler için tema ile alakalı bilgilere BURADAN ulaşabilirsiniz. Tema şuanda kodlanma aşamasındadır, daha öncede belirttiğimiz gibi bir çok açıdan kendine özel bölümleri olan, kelimenin tam anlamıyla modern bir tema olacağı için her ihtimali düşünerek ayrıntılara takılıyoruz. Bu tema diğer temalar gibi sadece bir tema olmayacak, karşınıza ek paketleriyle çıkacak,  tüm sayfalar responsive (mobil uyumlu/duyarlı) özelliğine sahip olacak ve sürekli sizlerin istekleri doğrultusunda geliştirilecektir. Biz başkaları gibi önceden var olana ilk demiyoruz, onlar şuan ilkleri yaşıyor ama yapılan şeylerin ilkleri bizde. At

Zaman içerisinde MyBB Dizayn'ı tanıdıkça diğer forumlarda karşılaşmadığınız çok sayıda yeni uygulama ve yine diğer forumlarda sık sık karşılaştığınız bazı uygulamaların MyBB Dizayn'da bulunmadığını fark edeceksiniz. Forumu MyBB severler için daha güzel bir ortam oluşturma amacıyla sürekli bir şekilde geliştirmeye çalışıyoruz ve özellikle eski üyelerimiz forumun ilk haliyle şu anki halini kafalarında canlandırdığında nasıl bir ilerleme katettiğimizi anlayacaktır. Biz tüm bu forum işine ve MyBB topluluğuna bu zamana kadarki diğer topluluklardan ve forumlardan daha farklı yaklaşıyoruz, her şeyden önce bizim için her üye eşit, her üye değerli. Bunun izlerini forumda birçok farklı yerde görebilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler, iyi forumlar.

MyBB Dizayn Yönetimi
Beğenenler: hasanayt premiumcuyuz madeline (c) xLd^ Solomons huseyinfiliz MySimS3k® ner0 quadro Cyber✔
Bu gönderi 4 kez derecelendirildi.
1
Beğen
2
Aşk
1
Vay

MD Üyesi
Yeni Üye
2
14
4
0
8.75₺
Üyemiz, 14
mesaj içinde toplamda 4 beğeni aldı.
güzel bir yazı olmuş elinize sağlık
Beğenenler:

3+ Tema Sahibi
Dizayn Müşterisi
Tema Sahibi
0
12
0
0
30.6₺
Üyemiz, 8
mesaj içinde toplamda 3 beğeni aldı.
Çok iyi olmuş elinize sağlık stabilizer temasını dört gözle bekliyoruz  Big Grin
Beğenenler:
Bu gönderi 1 kez derecelendirildi.
1
Aşk

Stabilizer Teması
Dizayn Müşterisi
Tema Sahibi
6
49
1
0
28.74₺
Üyemiz, 28
mesaj içinde toplamda 13 beğeni aldı.
(19-02-2020 Saat: 15:06)madeline Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok iyi olmuş elinize sağlık stabilizer temasını dört gözle bekliyoruz  Big Grin
aynen 8 gözle bekliyoruz hatta Big Grin
Beğenenler:

MD Üyesi
Yeni Üye
0
3
0
0
2₺
Üyemiz, 2
mesaj içinde toplamda 0 beğeni aldı.
Açıklamalar için teşekkürler hocam, emojiler ve website tanıtım bölümü harika görünüyor.
Beğenenler:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Discord
E-mail Gönderin
Bizi Arayın
Whatsapp Mesaj Gönder