MyBB Dizayn - MyBB, Webmaster, E-Ticaret Forumu Webmaster SEO - Arama Motoru Optimizasyonu Google Gibi Getir Nedir?
07-11-2019 Saat: 19:17

Google Gibi Getir Nedir?

Dizayn Müşterisi
3+ Tema Sahibi
Google gibi getir web sitenize ait olan Google WebMaster Tools yani Site Yöneticisi Araçları içerisinde bulunan, Google ile siteniz arasındaki bağlantıyı kuran yönetim sistemi içerisinde kullanılan bir servistir. Bu serviste sitenizin sağlığı konusunda tüm bilgiler Google tarafından gözlenmekte ve raporlanmaktadır. Bir sorun olduğunda yada sağlık problemleri yaşadığında Google sizi uyarmakta ve bir çok sitenize özel bilgilendirmeler bu yönetim aracı içerisinde toplanmaktadır.

Site yöneticisi araçları içerisinde site adresinize tıklayıp girdikten sonra iç sayfa ve sitenizin sağlık durumunu gösteren ufak ama önemli bilgiler, sol tarafta ise gerekli menü içerikleri yer almaktadır. Tarama başlığının altında Google Gibi Getir hizmetini görebilirsiniz ve ekstra olarak tarama ile ilgili sorunları kontrol edebilirsiniz…

Ne İşe Yarar?

İlk başta bahsettiğimiz gibi anlatılan durumlarda amaçlanacak şekilde açılan Google Gibi Getir hizmeti son zamanlarda site indeksi içerisinde görünmeyen, içerik konusunda Googlebot gözüyle görünen yapının kodsal kısmı ve hızlı index amacıyla da kullanılmaktadır. Bu durum SEO açısından hızlı index kuralları içerisinde doğal ve organik olarak görünmekte, sağlıklı bir yol konusunda kısmi önem taşımaktadır.

Kullanımı çok basit olan bu serviste sitenizin ana adresi yer alıyor. Adresin yanında ise ufak boşluğa ana sayfa haricinde bir sayfa çağrılacaksa “/” işaretinden sonraki alan için kullanılmaktadır. “Getir” komutu uygulandıktan sonra Googlebot manuel olarak sitenizi ziyaret edecek, sitenizin sayfasını tamamıyla kopyalayıp kendi sunucusuna getirecektir. Getirme durumu başarılı olarak işaretlenen sayfa olumlu ve sayfaya ulaşılabilir olduğu anlamına gelmektedir.

Bu durumdan sonra da ister sitenizin içeriğini Googlebot gözünden inceleyebilir, isterseniz index hızının artması için manuel olarak Google spider içeriğini dizine gönderirsiniz.

Alıntıdır.
Teşekkür edenler:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi